Psykologikongressen

Seirende skriveglade profesjonsstudenter

Fra venstre Halvor Stavland, Elisabeth Bjerke, Thilip Thangarasa (bloggansvarlig i SPU), Heidi Tessand og Suchi Badhwar

Fra venstre Halvor Stavland, Elisabeth Bjerke, Thilip Thangarasa (bloggansvarlig i SPU), Heidi Tessand og Suchi Badhwar

Bloggende profesjonsstudenter fikk pris for engasjement og skriveevne under Psykologikongressen.

Halvor Stavland (Universitetet i Bergen), Suchi Badhwar (Universitet i Oslo) og Elisabeth Bjerke (Universitetet i Tromsø) gikk seirende ut av Studentpolitisk utvalgs bloggkonkurranse for sesongen 2016/17.

Suchi gikk helt til topps med den dypt personlige teksten Dette er ikke en monolog , der tema var ensomhet hos unge mennesker.

For teksten fikk hun overrakt en IPad av Psykologforeningens visepresident for fag og profesjonspolitikk, Heidi Tessand. Tessand minnet om Psykologforeningens klare holdning til betydningen av å dele og popularisere psykologisk kunnskap. Holdningen er forankret i foreningens  prinsipprogram  der det blant annet heter at "Det er nødvendig at psykologer aktivt deltar i samfunnsdebatten."

Det er også opprettet en egen pris for popularisering av psykologisk kunnskap,  Åse Gruda Skard-prisen

Les også blogginnleggene:

Developed by Aplia and ABC Data - Powered by eZ Publish - Om informasjonskapsler

Dette nettstedet bruker informasjonskapsler. Les mer om informasjonskapsler her. Ikke vis denne meldingen igjen.