For deg som er psykolog i kommunen
Politikk, høringsuttalelser...
Spesialistutdanningen...
Noen skal ut, ferske fjes skal inn: Drøye ni måneder før Psykologforeningens landsmøte, er valgkomitéen midt i arbeidet med å få nominert kandidater til alle verv.
Å være i jobb gir mestring, tilhørighet og mening. Å være i jobb kan forebygge psykiske helseplager og utenforskap. Å være i jobb er helsefremmende.
Psykologforeningen vil ha større forutsigbarhet for utenlandsstudenter. Utdanninger i EØS-området som møter norske krav, bør kunne forhåndsgodkjennes.
Hvordan kan psykologisk kompetanse bidra til bedre behandling av pasienter i somatikken? Våre innspill til Nasjonal helse- og sykehusplan.
På psykologforeningen.no har vi en egen blogg der fagfolk skriver om helsepsykologiske emner. Kanskje du finner noe du har glede av der?
– Ulovlig tvangsmedisinering kan være utbredt i psykisk helsevern, sier sivilombudsmann Aage Thor Falkanger i februarutgaven av Psykologtidsskriftet.
– Kunnskapsgrunnlaget er for er tynt til å vedta utbygging av OUS. Avgjørelsen bør utsettes.
Psykologforeningen introduserer egne informasjonssider for deg som er psykolog i kommunen.
Hva bør vi egentlig snakke om når vi snakker om «pasientens helsetjeneste»? Les om våre innspill til nasjonal helse- og sykehusplan.
En sjelden mulighet for en med journalistfaglig og/eller kommunikasjonsfaglig bakgrunn kombinert med interesse for psykisk helse.
Siri Næs stakk hodet fram for «den gylne regel», og se – det sitter der ennå.
Fra våre tillitsvalgte til Bent Høie: Kortere ventetid er i seg selv ingen målestokk for om psykisk helsevern og rusbehandling blir prioritert. Kan stå i motstrid til pasienttilpasset behandling.
Psykisk helse i skolen, personlighetsforstyrrelser og en artikkel om rett til sykmelding som nyansatt var blant de mest leste sakene på psykologforeningen.no i 2018.
Forhandlinger, tillitsvalgtkurs, juridiske spørsmål
Telefontid 12:15-15:00
Dette nettstedet bruker informasjonskapsler. Les mer om informasjonskapsler her. Ikke vis denne meldingen igjen.