Psykologforeningen på Facebook

Publisert: 01.09.10 - Sist endret: 01.09.10

Av: Per Halvorsen


Facebook-logo

Fra 1. september er Norsk Psykologforening på lufta med egen profil på Facebook. – En logisk konsekvens av sosiale mediers økte betydning som kommunikasjonskanal, sier foreningens president Tor Levin Hofgaard.

Pyskologforeningen har bevisst valgt å lage en profil som er åpen for alle, og ikke bare for foreningens medlemmer.

Gå til Psykologforeningens Facebook-profil.

- Med våre ambisjoner om å være en aktiv samfunnsaktør, er det naturlig at vi er tilstede der ”folk flest ” er, sier Hofgaard.

Han minner om at FB nå har hele 2, 5 millioner brukere i Norge.

En drøy uke før foreningens premiere på FB, blogget leder i Fagetisk Råd, Nina Dalen, om viktigheten av etisk refleksjon om grenseoppgangen mellom private og profesjonelle ytringer på sosiale medier. Kan vi gå inn og ut av psykologrollen etter eget forgodtbefinnende?, spurte hun og viste til praktiske eksempler på dilemmaer en kan stå overfor hvis man blander roller.

Hofgaard benytter anledningen til å minne om at også Facebook-profilen til Norsk Psykologforening vil være underlagt visse regler og retningslinjer for hva som legges ut og hvordan ordskiftet foregår.

Han oppfordrer flest mulig til å foreslå den nye profilen for sine venner .

Emneord: kommunikasjon

Kommentarer

Psykologforeningen på Facebook

Minner også om Google-gruppen om tvangsinnleggelser:

http://groups.google.com/group/tvangsinnleggelser

Uansett hva man mener om psykiatrisk tvangsvirksomhet, vil jeg påstå at dialog med oss som har blitt utsatt for slikt med nedbrytende resultat, vil være fruktbart for den videre utviklingen av psykiatrien.

Av mange grunner kan nettet vært et nyttig sted for dialog - spesielt dersom deltagere fra flere sider av bordet er tilstede.

Når man har meldt seg inn i gruppa, kan debatten foregå via den oppgitte mailadressen over her.


Min medlemsside

Hent passord!  Om innlogging